Aktuality - ohlášky Aktuality-sv-Havel

Ohlášky a aktuality

S V Ě T E C  N A  D E N

 

Příští sbírka: neděle 18.10. - na misie - JE ZRUŠENA A BUDE PŘESUNUTA NA POZDĚJŠÍ TERMÍN

 

Vláda s účinností ode dne 22. října 2020 od 06:00 hod. do dne 3.listopadu 2020 do 23:59 hod Nařizuje: pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu 2 osob, s výjimkou (více na odkazu)

     - Veřejné mše svaté se tím tedy ruší. Nicméně kostel sv. Havla bude do odvolání otevřen Po-Pá vždy od 12 do 14h k modlitbě, přijetí svátosti smíření a svatého přijímání, při zachování všech aktuálních protivirových opatření (roušky, 2m od sebe, desinfekce při vstupu).

 Je možná také požádat o svaté přijímání či svátost smíření po tel. dohodě na Liboci (220 611 336).

 

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

 

Milí přátelé, v neděli 11.10. jsme na moudrý popud kolegia ministrantů už oslavili slavnost sv. Havla. Nevíme totiž nikdo, jak dále budou pokračovat vládní protivirová omezení, proto jsme už včera naše svatohavelské patrocinium oslavili. Jak to bude dál se uvidí, slavnost žehnání nových zvonů se buď přesune na pozdější termín nebo se pokusíme o videopřenos. Sledujte aktuální informace zde. 

 

INFORMACE O NOVÝCH ZVONECH PRO NÁŠ CHRÁM

 

JAK ČELIT STRACHU - praktický pomocník pro tuto dobu z pera pracovníků pomocných profesí.

  

MINIKATECHEZE o tajemství Eucharistie z přípravy na Eucharistický kongres.

 

LITANIE KE SVATÉMU JANU NEPOMUCKÉMU

 

V Nepomuku odhalili pravou podobu sv. Jana Nepomuckého.

 

Když dítě nepřichází - pravidelná večerní setkávání pro ty, kdo bolestně nesou nenaplněnou touhu po vlastním dítěti, nabízí Salesiánské středisko v Praze Kobylisích.                                                             AKTUALIZACE: Program dalších setkání zde.

 

Informace k tzv. Istanbulské úmluvě.

 

V sobotu 7.října 2017, na svátek Panny Marie Růžencové ve 12h proběhlo v Koclířově zasvěcení naší země Panně Marii kardinálem Dominikem Dukou OP. O zasvěcení celého světa jejímu Neposkvrněnému srdci žádala Panna Maria už v roce 1917 ve Fatimě, vykonal ho pak Jan Pavel II. 25.března 1984. Souvislosti fatimských poselství a historických událostí je možné shlédnout v dokumentu Fatima - poslední tajemství.

 

Úmysly Apoštolátu modlitby: Každý, kdo se chce modlit spolu s papežem Františkem na konkrétní úmysly, se může zapojit do apoštolátu modlitby. Měsíčně se nabízí tři úmysly k modlitbě: všeobecný nebo evangelizační, dále urgentní, který je vypracován z podnětu papeže a reaguje na aktuální události, a národní, jejž navrhují místní biskupové. Více ZDE.