Aktuality - ohlášky Aktuality-sv-Havel

Ohlášky a aktuality

  • V neděli 19.11. mělo proběhnout  Farní kafe na téma Izrael a církev - poslání v dějinách spásy. Pozvání na něj přijala zajímavá osobnost - paní Ludmila Hallerová - Absolventka biblické misionářské školy, neohroženě činná v šíření evangelia i za komunismu, šiřitelka samizdatu, horlivá aktivistka za poznávání Izraele a mezigenerační smíření. Bohužel se nedostavila, přislíbila však některý další volný náhradní termín, který se zde dozvíte.
  • V sobotu 7.října, na svátek Panny Marie Růžencové ve 12h proběhlo v Koclířově zasvěcení naší země Panně Marii kardinálem Dominikem Dukou OP. O zasvěcení celého světa jejímu Neposkvrněnému srdci žádala Panna Maria už v roce 1917 ve Fatimě, vykonal ho pak Jan Pavel II. 25.března 1984. Souvislosti fatimských poselství a historických událostí je možné shlédnout v dokumentu Fatima - poslední tajemství.

  • ÚMYSL MODLITEB NA LEDEN: Papež František vybízí v tomto měsíci k modlitbě za koptské pravoslavné bratry v Egyptě, kteří se stali obětí dvou atentátů. Zvláště za to, aby Pán přijal duše zemřelých, byl oporou raněným, příbuzným a celé komunitě, také aby obrátil srdce násilníků.

 

Další informace