Maminky1Scházíme se každou středu od 10 hodin ve farním centru Malejov

Společenství se zrodilo v postní době roku 2001, když probíhaly, pod vedením P. Gorazda, ve farnosti exercicie všedního dne. Maminky malých dětí se nemohly kvůli rodinným povinnostem večerních programů zúčastnit, a tak se rozhodly, že se budou scházet samy dopoledne v Malejově ke společné modlitbě.
Začínaly jsme tak, že nás někdy bylo pět, někdy tři, a někdy jen dvě, ale vydržely jsme.
P. Gorazdovi se nás vzápětí zželelo, a ve svém programu se rozhodl, že se nám bude věnovat. A tak začal mezi nás pravidelně chodit, modlit se s námi a dávat nám katecheze. Tak to zůstalo i po skončení exercicií až do jeho prvního odchodu z farnosti. Po něm se nás velice ochotně a plynně ujal P. Marian a středy začaly přitahovat i maminky mimo naši farnost, hledající a konající první krůčky ve víře.
Společenství tvoří dle momentálních rodinných možností 10 až 15 maminek se svými dětmi různého věku (od spících v kočárku po předškoláky).
Setkání většinou začínáme písněmi chval s kytarou, následuje čtení z Písma, modlitba nad ním a zamyšlení nad určitým tématem. Nechybí ani duchovní slovo kněze, který je ve společenství s námi. Každá z nás má možnost se k tématu vyjádřit, nebo se na cokoli zeptat. Povídáme si o věcech vážných i veselých, duchovních, ale i světských. Během programu si děti hrají, prohlížejí knížky či pobíhají venku v uzavřeném areálu Malejova, kde je i pískoviště a domeček na hraní.
V Malejově je možnost uvařit si čaj, nebo kávu, popřípadě ochutnat něco dobrého, podle toho, co která maminka přinese.
Jednou či dvakrát do roka se pro maminky plánuje celodenní rekolekce, kde je možno se ztišit a načerpat nové síly a inspirace.
Milé maminky, přijďte se s námi pomodlit, zazpívat si, podělit se o zkušenosti s vírou, výchovou dětí, rodinným životem, nebo jen tak si popovídat o tom "jak se máte".

Kontakt:

P. Jeroným Josef Ertelt, O.Carm., tel: 775 253 042, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MaminkyKolaz